איך לבחור טבעת אירוסין

0 תגובות אחרונות
|
תכשיטי ברקוביץ
|
ינואר 31, 2022

אם חשבתם שתכנון החתונה יהיה מלא בהחלטות קשות תחשבו צעד אחד קודם- בחירת טבעת אירוסין. בחירת סוג המתכת, סוג היהלום כולל צורת החיתוך וצורת השיבוץ… כל אלה הן נקודות מכריעות בבחירת טבעת האירוסין המושלמת. קבלו מדריך מקוצר על איך לבחור את הטבעת המתאימה ביותר:

בחירת המתכת:

אם חשבתם שקיים רק זהב אז יש טעות גדולה בידיכם. יש זהב לבן וזהב צהוב וגם זהב ורוד. אין זהב אחד ש”שווה” יותר מהשני, כדאי מאוד שתכירו את המיועדת ואת הטעם שלה ותבחרו את סוג הזהב שהיא אוהבת ותשמח לענוד בטבעת.

בחירת היהלום:

בבחירת היהלום צריך גם להחליט על צורה ועל צורת השיבוץ. בשביל הסדר הטוב נתחיל בנראות של הטבעת ובצורת השיבוץ. ישנן טבעות עם יהלום אחד גדול וישנן עם יהלום קטן. יש המשובצות בשלושה יהלומים ויש בשורה של יהלומים לאורכה של הטבעת. גם כאן חשוב להכיר את הטעם של המיועדת ולשלב אותו עם הטעם שלכם כי הרי חשוב שתציעו לה עם טבעת שגם אתם אוהבים. שיבוץ היהלום הוא בעצם הצורה שהטבעת מחזירה את היהלום והוא משפיע על הנראות של הטבעת וגם על העמידות שלה.

עכשיו הגענו לחיתוך היהלום. ישנם סוגי חיתוכים שונים והם משפיעים על הצורה שלו ועל הצורה שישב בתכשיט וגם על הניצוץ שלו. הסוגים המקובלים של חיתוך יהלום בטבעת אירוסין הם חיתוך עגול שהוא הפופולארי ביותר אבל ישנם גם חיתוך נסיכה, חיתוך אמרלד, חיתוך מרקיזה וחיתוך קושיין. כל אחד מהם מדגיש את הצורה והזוהר של היהלום בצורה אחרת.

כמובן שלא פחות חשוב, הוא בחירת היהלום עצמו- על הבהירות שלו והניקיון שלו וגם את הנראות שלו בתכשיט, שכן אלו קובעים לא רק איך תיראה הטבעת בסופו של דבר אלא גם את המחיר של היהלום.

לפניי שקונים טבעת אירוסין אל תשכחו לברר את מידת הטבעת:

נכנסתם לחנות, בחרתם את טבעת האירוסין המושלמת לפי כל השלבים ופתאום המוכר שואל מה המידה של האצבע…. בכדי לרכוש את הטבעת המושלמת באמת מבלי שהיא תצטרך להחליף אותה או לענוד אותה על גבי האצבע הלא נכונה, ומבלי שהיא תדע מה אתה מתכנן, כדאי שתברר מראש מהי מידת הטבעת שלה.

הדרך הטובה ביותר לדעת מה גודל הטבעת היא לקחת טבעת אחרת שלה שהיא עונדת לא מעט ולהביא אותה לחנות בעת בחירת טבעת האירוסין. רק לא לשכוח להחזיר למקום שלא תחשוב שאבדה לה או תתחיל לחשוד. במידה ועדיין הטבעת קטנה או גדולה מדי אל תתבאסו, תוכלו להחזיר את הטבעת ולהתאים אותה למידת האצבע במקום בו ביצעתם את הרכישה. ושיהיה בשעה טובה!

תגיות

כתיבת תגובה