חיתוך יהלום

0 תגובות אחרונות
|
תכשיטי ברקוביץ
|
מרץ 6, 2022
חיתוך יהלום

הידעתן שאתן יכולות לבחור את צורת חיתוך היהלום שלכן? תכשיטי יהלומים מגיעים במגוון של שילובים ומאפשרים לכל אחת לבחור את צורת החיתוך האהובה עליה ולשלב אותה בכל תכשיט לבחירתה- מטבעת ועד תליון בשרשרת.  מהן צורות החיתוך המוכרות ביותר כשזה מגיע לתחום תכשיטי יהלומים? אנחנו פה בשביל להסביר.

צורות חיתוך יהלום מוכרות:

יהלום בחיתוך עגול- מדובר בחיתוך הפופולארי ביותר שמתאים לשיבוץ בטבעת, תליון לשרשרת או עגילים. הסיבה היא שהחיתוך משתבץ בקלות והוא מגוון ביותר מכל צורות החיתוך שקיימות ולכן הוא הנפוץ ביותר בטבעות אירוסין ובטבעות נישואין.

יהלום בחיתוך נסיכה- צורת החיתוך הפופולארית הבאה היא חיתוך הנסיכה שגם בו יש מגוון רחב של שיבוצים אפשריים . הצורה של החיתוך מתאימה לשיבוץ בתכשיטים קלאסיים ובתכשיטים מודרניים ושטח הפנים הרחב שלה ממקסמת את הזוהר והברק של היהלום.

יהלום בחיתוך אמרלד- אל תבלבלו עם אבן חן האמרלד המוכרת והאהובה! למרות שגם טבעת אמרלד עם אבן חן אמרלד וגם טבעת אמרלד עם יהלום בחיתוך אמרלד תתקבל בברכה ובאהבה… חיתוך בצורת אמרלד הוא חיתוך מתוחכם והדרגתי שיוצר מראה דמוי שכבות של מדרגות שמציגות את הבהירות ואת השקיפות של היהלום בצורה מקסימלית.

יהלום בחיתוך מרקיזה- מדובר בצורת החיתוך הייחודית ביותר כאשר מדובר בתחום תכשיטי יהלומים. חיתוך מבריק שמייצר ניצוץ מופלא וצורתו הארוכה מייצרת רושם וקלאס.

יהלום בחיתוך לב- צורת חיתוך זו מתאימה לאוהבים התמידיים ולרומנטיקנים שבינינו. ניתן לשלב אותו בטבעות וגם בתליון בשרשראות.

יהלום בחיתוך טיפה- צורת החיתוך של הטיפה תורמת להברקת היהלום ולתכשיט שהוא משובץ בו לבלוט. מדובר באחת הצורות הפופולאריות יותר בתחום תכשיטי יהלומים בעיקר כתליון לשרשראות שכן צורת הטיפה המאורכת הינה צורה מחמיאה עדינה וקלאסית.

יהלום בחיתוך אשר- זוכרים את חיתוך האמרלד בתוך טבעת אמרלד של יהלום? חיתוך בצורת אשר דומה מאוד לחיתוך זה אך לעומת חיתוך האמרלד הוא בצורת ריבוע ולא מלבן.

יהלום בחיתוך אובאלי –חיתוך בצורת אליפסה הינו חינני ויוצא דופן ומחמיא מאוד. רבות אוהבות את החיתוך המקורי והייחודי הזה ונוהגות לשלב אותו בתכשיטים שלהן.

יהלום בצורת קושיין- מדובר בצורת החיתוך העתיקה ביותר . היא נוצרה כבר במאה ה-19 וכשהתבוננו ביהלום המשובץ לאור נרות הברק שלו הודגש על ידי צורת החיתוך ולכן היא ידועה עד היום כיהלומי ‘נרות’.

לא משנה איזו צורת חיתוך תבחרו- בטוח שתזכו בתכשיט משובץ יהלום מבריק ומנצנץ איכותי ויפיפה.

תגיות

    כתיבת תגובה