כמה עולה טבעת אירוסין?

0 תגובות אחרונות
|
תכשיטי ברקוביץ
|
ינואר 31, 2022
טבעת אירוסין יוקרתית

אחת השאלות שהכי קשה לענות עליהן היא כמה עולה טבעת אירוסין. הרי זה תלוי בהרבה מאוד גורמים כמו תקציב, המתכת של הטבעת, סוג היהלום ועוד. ובכל זאת , כמו בכל תחום, יש טווח מחירים וגורמים שמשפיעים עליו.

מהו טווח המחירים של טבעת אירוסין?

 אם תשאלו את הגברים הישראלים כמה הם שילמו על הטבעת איתה הם הציעו נישואין אז תקבלו את התשובה הבא:

20% בממוצע השקיעו עד סכום של 3000 ₪, 30% השקיעו בין 6,000-10,000 ורק 10% השקיעו מעל 10,000 ₪ בקניית טבעת אירוסין.

המחירים משתנים בהתאם לתקציב שהגבר מוכן כמובן להוציא אבל באופן כללי ישנם כמה נתונים רלוונטיים שמכתיבים את המחירים של הטבעת, כמו לדוגמא כמה קראט יש ביהלום.

מחירה של טבעת אירוסין שבה משובץ יהלום של רבע קראט יתחיל ב2000 ₪, מחירה של טבעת אירוסין שבה משובץ יהלום של חצי קראט יתחיל ב4000 ₪ ומחירה של טבעת אירוסין שבה משובץ יהלום של קראט שלם יתחיל במחיר של 10,000 ₪.

מעבר לקראט של היהלום שמייקר את מחיר הטבעת, יהלום אחד גדול יהיה יותר יקר ממספר יהלומים קטנים, אך במידה ויש צורך לשבץ מספר רב של יהלומים בטבעת תיכלל גם עלות העבודה של השיבוץ מה שייקר את הטבעת לעיתים באופן משמעותי.

הגורמים שמשפיעים על המחיר של טבעת אירוסין:

היהלום- אחד הגורמים העיקריים שמשפיעים על מחירה של טבעת האירוסין. מספר היהלומים, גודל היהלום, סוג היהלום והאיכות שלו משפיעים על המחיר לעיתים באופן משמעותי בין טבעת לטבעת.

המתכת-לרוב נהוג לשבץ יהלום בטבעת ממתכת זהב- זהב לבן, זהב צהוב או זהב ורוד. הזהב הוא יסוד מאוד יקר והוא נסחר בשער ממש כמו מטבי חוץ ולכן המחיר שלו משתנה בהתאם להיצע ולביקוש בשוק וכן לתנודות בשוק הזהב העולמי. ברגע שיש עלייה במחיר הזהב מן הסתם יש עלייה במחיר תכשיטי הזהב באופן כללי ושל טבעות אירוסין בהתאם.

עלות העבודה- כאשר ישנה הרבה עבודה על הטבעת מבחינת שיבוץ היהלום או מספר יהלומים, צורפות של הטבעת ושינויים לבקשת המזמין- נלקחת בחשבון גם שעת העבודה של מכין הטבעת. איכות העבודה, החומרים בהם נעשה שימוש ומרכיבי העבודה משפיעים על המחיר. לא מומלץ להתפשר כלל על איכות ורמת העבודה שכן עבודה ברמה גבוהה תבטיח לכם טבעת איכותית ואמידה לאורך זמן עם שיבוץ יהלום אמיד ואיכותי.

נכון, לא מדובר בהוצאה כספית קטנה ולעיתים צריך לחסוך עבורה לא מעט או לרכוש אותה בתשלומים אך גם מדובר בהוצאה חשובה מאוד וחד פעמית שמלווה את אחת השאלות החשובות ביותר שתשאלו במהלך חייכם, אז כדאי שתשקיעו.

תגיות

כתיבת תגובה