תכשיטים לחג

0 תגובות אחרונות
|
תכשיטי ברקוביץ
|
אפריל 24, 2022
תכשיטים לחג

בין אם קונים אותם עבור עצמנו או כמתנה לאדם אחר, תכשיטים לחג הם תמיד דבר שכיף להתחדש איתו. הרגע הזה שבו נפתחת הקופסה והתכשיט נגלה בפעם הראשונה הוא רגע שנחקק בזיכרון מיוחד בין שני אנשים.

מאחורי כל תכשיט לחג או תכשיט יהלומים מסתתר סיפור. סיפור על בחירת התכשיטים, סיפור של רגע הנתינה של התכשיטים, סיפור על פתיחת הקופסה והסיפור על ההתרגשות מהרגע בו נחו עיניכם על התכשיט עצמו.

בין אם מדובר בתכשיטי יהלומים שעוברים מדור לדור, בין אם מדובר בתכשיטים לחג שעוצבו בהזמנה אישית תכשיטים הם תמיד דבר מרשים שהופך לזיכרון מרגש עבור מי שנתן אותם ומי שקיבל אותם.

איך לקלוע לטעמם של אחרים כאשר בוחרים תכשיטים לחג?

אין ספק שעם כל ההתרגשות שיש בהענקת תכשיטים לחג או תכשיטי יהלומים כמתנה, קיים גם קושי לקלוע לטעם שלהם. נכון, יש לנו “פוליסת ביטוח” בצורת פתק החלפה אבל יש מעיין תחושה לא נעימה בלתת תכשיט כמתנה ולדעת שאחרי כמה ימים הוא הוחלף בפריט אחר.

אז איך מתגברים על החלק הקשה בבחירת תכשיטים עבור מישהו אחר? קיימות שלוש דרכים:

  1. לפתוח עיניים ולשים לב מה עונדת אותה אישה – האם היא מרבה לענוד טבעות או שאולי היא מעדיפה שרשראות? האם יש לה צמידים בסגנון מסוים על פרק כף היד? מתוך התבוננות באותו אדם שצריך לקבל את המתנה תוכלו ללמוד הרבה על ההעדפה שלה לתכשיט כזה או אחר.
  2. לפתוח אוזניים ולשים לב מה אומרת אותה אישה על תכשיטים אחרים – לפעמים מילה אחת אומרת כל כך הרבה. אם אתן רוצות לקנות תכשיטים לחג לחברה ואתן יודעות שהיא התלהבה מתכשיט מסוים לפני שבוע, למה שלא תקנו לה אותו? אם היא מדדה טבעת ולא קנתה אותה כי היא היתה יקרה מדי, תוכלו להפתיע אותה ולרכוש עבורה את הטבעת כמתנה.
  3. פשוט לשאול – מצד אחד זה מביך לשאול מישהי מה תרצי מתנה ? תכשיטים לחג או תכשיטי יהלומים? מצד שני יש משהו מאוד מחמיא בכנות וברצון לתת מתנה כמו שרוצים לקבל. אולי לשאול בצורה מפורשת יכול להיות קצת מביך, אבל עדיף להתגבר על המבוכה לשאול ולקנות מתנה שלא תוחלף.

בדיקת מידה לפני שקונים תכשיט לחג?

כשקונים תכשיטים לחג או תכשיטי יהלומים לאדם אחר והוא לא נמצא ליד כדי למדוד את התכשיט, אתם נמצאים בבעיה. לא משנה אם אתם נמצאים בחנות עצמה או רוכשים את התכשיט און ליין, אין לכם דרך לקלוע למידת האצבע או לאורך פרק כף היד של זו שתקבל את התכשיט.

כמובן שהבעיה נפוצה יותר אם אתם קונים צמידים או טבעות. אך ניתן להתגבר עליה.

בכדי לדעת מהי המידה של הטבעת, מודדים את הקוטר הפנימי שלה על ידי אפליקצייה למדידת טבעות (מניחים את הטבעת על מסך הטלפון והאפליקציה תציג את הגודל שנמדד) או על ידי שימוש בסרט מדידה או חוט תפירה המקיפים את האצבע. טבעות נמדדות במ”מ, כך שאם חשוב להמיר את מידת הסנטימרים שמדדתם בצורה נכונה בכדי למנוע טעויות.

הבדלים קיימים בין כפות הידיים ולעיתים אף בין אצבע לאצבע, כך שמוטב לקחת טבעת קצת גדולה יותר מאשר טבעת צמודה והדוקה. מדוע? לאורך היום, במהלך פעילות גופנית ובעת קבלת הוסת החודשי האצבעות נוטות להתנפח ולהתכווץ. טבעת במידה גדולה יותר לא תגרום לכאבים ולאי נוחות במידה ויהיו שינויים כאלה.   

ומה לגבי צמידים? את פרק כף היד אפשר למדוד באמצעות חוט, ללפף מסביב לפרק כף היד ולהוסיף עוד שתי אצבעות לאחר מכן נגזור את החוט ונשים אותו על סרגל למדידת האורך. דרך נוספת היא לקחת צמיד אחר ובעזרתו לבצע הערכה לגודל הצמיד החדש.


בין אם תבחרו בצמיד יהלומים, שרשרת עם תליון או טבעת עם אבן חן אנחנו בטוחים שמי שיקבל את התכשיט שבחרתם יהיה בר מזל.

תגיות

כתיבת תגובה