איך מזהים אבן רובי אמיתית?

0 תגובות אחרונות
|
תכשיטי ברקוביץ
|
פברואר 20, 2022
אבן רובי

לפני שניתן מענה לשאלה איך מזהים אבן רובי אמיתית? כדאי שנספר לכם כמה עובדות חשובות ומעניינות על אבן האודם הטבעית והיפיפייה הזו.

אבן הרובי או אבן האודם היא כאמור אבן טבעית בשלל גווני אדום מורוד עז ועד אדום אז. אבן הרובי היא האבן העתיקה ביותר והיא מוזכרת בכתבים לפני כ-3000 שנים מה שמראה לנו שכבר אז לנשים היה טעם טוב… את אבני הרובי כורים במדינות עולם שלישי כמו לדוגמא בורמה אך גם אפשר למצוא אותה בטבע במדינות המזרח הרחוק כמו הודו תאילנד ואפגניסטן.

סגולות אשר מיוחסות לאבן רובי

רבים מאמינים שלאבן הרובי ישנן סגולות רפואיות שמסייעות במצב של חוסר פריון אצל נשים. נשים הסובלות מחוסר פריון עונדות לרוב טבעות משובצות עם אבן הרובי (טבעת זהב עם אבן רובי היא אחד מהתכשיטים הנפוצים ביותר) כמו כן נהוג להאמין שלאבן יש גם סגולות מאגיות שנותנות אומץ לב לאנשים חסרי ביטחון. מטפלים אלטרנטיביים נוהגים להשתמש באבן זו עד היום בטיפולים של ביטחון עצמי ובעיות חברתיות שכן הם מאמינים שהאבן משפרת את הביטחון העצמי של המטופל ואת זרימת האנרגיה שלו. אולי התשובה לשאלה איך לזהות אבן רובי אמיתית? בכלל טמונה ביכולת ריפוי של אותו מטופל…

 היזהרו מחיקויים! איך מזהים אבן רובי אמיתית?

ככל שאבן הרובי בצבע אדום עז יותר וחזק יותר כך גם הערך שלה גבוה יותר ומתקרב לערכו של היהלום. כיום נדיר למצוא אבני רובי בצבע אדום עז ובאיכות גבוהה ולכן מחירה גבוה בהתאם ויש לא מעט שיפורים של האבן המקורית וחיקויים שלה.

גם אבן הרובי הטבעית, כמו שאר אבני החן הטבעיות עוברת תהליך של השבחה- שינוי ושיפור הגוון שלה ופיזור הצבע בצורה אחידה בכל חלקיה. מומלץ להחזיק אבן רובי מול האור בכדי לבדוק אם יש בה חלקיקים שלא ראיתם קודם שכן יש להם השפעה על מחירה של האבן.

מחירה של אבן הרובי כמו שאר תכשיטי אבני החן נקבע כמו מחיר יהלומים והן נמדדות בקראט. המחיר יכול לסייע לכם לבדוק אם אכן מדובר באבן רובי אמיתית שכן אבני הרובי הסינטטיות שמיוצרות במעבדה (כמו יהלומי מעבדה) תהיינה  זולות יותר יחסית לאבני הרובי המקוריות. דרך נוספת לבדוק היא לבדוק את רמת הניקיון של האבן. כאשר מדובר באבן רובי סינטטית שיוצרה במעבדה דרגת הניקיון שלה תהיה גבוהה מאוד אך באבן רובי אמיתית ניקיון בדרגה גבוהה מאוד הוא נדיר מאוד.

אבני הרובי נמצאות במקום השני בדרגת הקשיות שלהן מיד לאחר היהלום ומשאירות אבק לשאר האבנים שכן אפילו המלכה אליזבת’ עונדת מספר תכשיטים משובצים באבן זו ואף שיבצה אותה בשרביט המלוכה שלה.

תגיות

כתיבת תגובה